HomeBadania laboratoryjneSzybki test na paciorkowca

Szybki test na paciorkowca

Szybki test na paciorkowca Warszawa

W naszym ośrodku przeprowadzisz szybki test na paciorkowca – jest to metoda diagnostyczna służąca do natychmiastowej identyfikacji bakterii w gardle pacjenta. Dzięki nowocześnie opracowanej technice możesz uzyskać wynik zbliżony do wyniku badania laboratoryjnego jedynie w kilkanaście minut – w komfortowych warunkach.

Jeśli w rezultacie szybkiego testu na paciorkowca otrzymaliśmy wynik pozytywny, musimy udać się na konsultację lekarską. Oznacza to, że w próbce wymazu zostały wykryte bakterie, a infekcja, z którą się zmagamy, ma podłoże bakteryjne. Co oznacza wynik negatywny badania na paciorkowca? W takim przypadku możemy mieć do czynienia z zapaleniem gardła o podłożu wirusowym.

Jak stosować test na paciorkowca?

Szybki test na paciorkowca jest wykonywany z wymazu pobranego z gardła oraz migdałków. W tym celu używa się specjalnej wymazówki z bawełnianą końcówką. Pobranie materiału nie jest inwazyjne – badanie charakteryzuje się bezbolesnością, dlatego z powodzeniem może być przeprowadzone również u dzieci.

Pobrana próbka następnie jest przenoszona do probówki, potem są dodawane płyny ekstrakcyjne. Po zakończonej inkubacji usuwa się wymazówkę, a w gotowym płynie można już zanurzyć pasek testowy. Wystarczy ok. 10 minut, by prawidłowo odczytać wynik.

W naszej klinice oferujemy także badania CRP. Zapoznaj się także z badaniami laboratoryjnymi!

Szybki test na paciorkowca Warszawa