Dojazd i infolinia 24h na dobę!

  +48 516 516 133   Radecka 8, Warszawa

HomeWszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa

Skuteczne leczenie alkoholizmu

Sprawdzona i bezpieczna metoda

Każdorazowe działanie po spożyciu

Dedykowana osobom silnie uzależnionym

Wszywka alkoholowa (Esperal) stosowana jest w leczeniu alkoholizmu u osób uzależnionych. Już w przeciągu około dziesięciu minut od spożycia alkoholu, pacjent zaczyna odczuwać dolegliwości przypominające silnego kaca. Takie działanie pozwala zbudować awersję do alkoholu i – docelowo – doprowadzić do skutecznego wyjścia z nałogu.

Wszywka alkoholowa uznawana jest obecnie za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu. Tabletki, które wszywane są pod skórę, zawierają substancje, które blokują tzw. enzym dehydrogenazy aldehydowej. W wyniku blokady kumuluje się aldehyd octowy, który wywołuje po spożyciu alkoholu nieprzyjemne dolegliwości, m.in. nudności i wymioty, bóle głowy, duszności, skoki ciśnienia i pocenie się. Dolegliwości te mogą trwać od 4 do nawet 10 godzin, a strach przed złym samopoczuciem może skutecznie odsunąć pacjenta od alkoholu. Celem jest to, aby osoba uzależniona poczuła awersje do dalszego spożywania trunków. W efekcie wszywka pomaga wyjść z uzależnienia alkoholowego.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa ma formę wszywanych pod skórę tabletek zawierających substancję czynną – disulfiram. Zabieg realizowany po konsultacji medycznej i wykonaniu właściwych badań przez specjalistów VIT-HOUSE jest szybki i bezbolesny. Lek zaczyna każdorazowo działać w przeciągu około 10 dziesięciu minut od spożycia alkoholu – pojawiają się uciążliwe objawy, takie jak nudności, zawroty głowy, wymioty, potliwość. W ten sposób wszywka alkoholowa zniechęca do spożywania alkoholu i pomaga wyjść z wyniszczającego organizm nałogu. Wszywka jest zazwyczaj umieszczana w ciele Pacjenta na 8-12 miesięcy. W razie konieczności, istnieje możliwość umieszczenia kolejnej wszywki lub jej usunięcia w dowolnym czasie

Czy wszywka Esperal jest bezpieczna?

Zastosowanie wszywki Esperal jest każdorazowo konsultowane z lekarzem, a sam proces poprzedzają liczne badania. Jeśli nie ma przeciwwskazań, lekarz kwalifikuje pacjenta do wszycia leku Esperal. Odradza się stosowania wszywki u osób z chorobami serca, chorobami naczyniowymi oraz u pacjentów z marskością wątroby.

Od 2018 roku wszywka alkoholowa istnieje na rynku pod nazwą Disulfiram WZF. Jest produkowana przez firmę Polfa. Pacjenci, którzy zdecydowali się na zastosowanie leku Esperal, potwierdzają jego wysoką skuteczność terapeutyczną.

Czy to jest dla mnie?

Wszywka alkoholowa jest dedykowana osobom silnie uzależnionym od alkoholu, które samą siłą woli nie są już w stanie zaprzestać jego spożycia. Stosowanie wszywki pozwala osiągnąć najlepsze efekty w połączeniu z terapią uzależnień. Esperal działa przede wszystkim odstraszająco — myśl o konsekwencjach dla zdrowia i psychiki po spożyciu alkoholu na powstrzymywać osoby uzależnione przed sięganiem po napoje alkoholowe.

Wszywki alkoholowe i detoksykacja to szansa na powrót do dawnego życia oraz na bezpieczne wyjście z nałogu. Zespół specjalistów pomaga pacjentom zadbać o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do nas. Jesteśmy dostępni 24h na dobę. Zapewniamy pacjentom pełną dyskrecję oraz rzetelną opiekę.

 

Pomagamy pokonać alkoholizm

Infolinia dostępna 24h na dobę!