HomeWszywki alkoholowe

Wszywki alkoholowe

Skuteczne leczenie alkoholizmu

Sprawdzona i bezpieczna metoda

Każdorazowe działanie po spożyciu

Dedykowana osobom silnie uzależnionym

Wszywki alkoholowe Warszawa

Wszywki alkoholowe to środki farmaceutyczne, które są stosowane wspomagająco w procesie leczenia choroby alkoholowej. Leczenie alkoholizmu to bardzo złożony proces, dlatego musi składać się z kilku – równie ważnych – elementów. Esperal – razem z psychoterapią – uważa się za bardzo skuteczną metodę wspomagania w walce z nałogiem.

Czy terapia awersyjna to bezpieczna metoda leczenia alkoholizmu?

Wszywki alkoholowe są bezpieczne dla pacjenta, jeśli tylko stosuje się on do zaleceń lekarskich. Terapia awersyjna to jedna z popularniejszych metod leczenia alkoholizmu – przede wszystkim ma wydłużyć okres abstynencji osoby uzależnionej poprzez wytwarzanie reakcji lękowej spowodowanej nieprzyjemnym zachowaniem organizmu. Każda wszywka alkoholowa zawiera substancje czynne, które zaburzają proces trawienia etanolu.

Nieprzekształcony w kwas octowy aldehyd octowy zbiera się w krwiobiegu – jego stężenie wywołuje szereg bolesnych dolegliwości, które można ograniczyć wyłącznie z pomocą specjalisty. W wyniku tej blokady kumulacja aldehydu octowego wywołuje bóle głowy, pocenie się, skoki ciśnienia oraz nudności czy wymioty. Głównym założeniem terapii awersyjnej jest sprawienie, by osoba uzależniona poczuła silną niechęć do dalszego spożywania trunków. Zajmujemy się prywatnym leczeniem alkoholizmu w Warszawie – metody awersyjne proponujemy tym osobom, które chcą dobrowolnie i świadomie współpracować zarówno z terapeutami, jak i lekarzami.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa ma formę wszywanych pod skórę tabletek zawierających substancję czynną – disulfiram. Zabieg, realizowany po konsultacji medycznej i wykonaniu właściwych badań przez specjalistów VIT-HOUSE, jest szybki i bezbolesny. Lek zaczyna każdorazowo działać w przeciągu około 10 dziesięciu minut od spożycia alkoholu – pojawiają się uciążliwe objawy, takie jak nudności, zawroty głowy, wymioty, potliwość. W ten sposób wszywka alkoholowa zniechęca do spożywania alkoholu i pomaga wyjść z wyniszczającego organizm nałogu. Wszywka jest zazwyczaj umieszczana w ciele Pacjenta na 8-12 miesięcy. W razie konieczności istnieje możliwość umieszczenia kolejnej wszywki lub jej usunięcia w dowolnym czasie.

Jakie są przeciwwskazania?

Najważniejszym przeciwwskazaniem do implementacji Esperalu jest pozostawienie osoby w stanie po spożyciu alkoholu. Co to oznacza? Nie można „zaszyć” żadnego pacjenta, który w ciągu ostatniej doby spożył nawet minimalną ilość etanolu. Do tego rodzaju leczenia alkoholizmu nie kwalifikują się również te osoby, u których stwierdzono nadwrażliwość na składniki specyfiku (np. disulfiram). Do innych przeciwwskazań należą: niewydolność krążeniowa, nadciśnienie tętnicze czy zapalenie nerwu wzrokowego.

Warto pamiętać, że z terapii wszywką alkoholową powinni zrezygnować ci pacjenci, u których występują złożone zaburzenia psychiczne, jak również epizody depresyjne czy podjęte w przeszłości próby samobójcze. Ostrożność diagnostyczną należy zachować u osób, u których stwierdzono cukrzycę, padaczkę, niedoczynność tarczycy lub schorzenia nerek. Esperal może potęgować pewne objawy, które towarzyszą opisanym schorzeniom przewlekłym. Zanim podejmiemy się prywatnego leczenia alkoholizmu, należy zgłosić się na szczegółowe konsultacje lekarskie, na podstawie których weryfikujemy istnienie wskazań i przeciwwskazań.

Czy wszywka Esperal jest bezpieczna?

Zastosowanie wszywki Esperal jest każdorazowo konsultowane z lekarzem, a sam proces poprzedzają liczne badania. Jeśli nie ma przeciwwskazań, lekarz kwalifikuje pacjenta do wszycia leku Esperal. Odradza się stosowania wszywki u osób z chorobami serca, chorobami naczyniowymi oraz u pacjentów z marskością wątroby. Od 2018 roku wszywka alkoholowa istnieje na rynku pod nazwą Disulfiram WZF. Jest produkowana przez firmę Polfa. Pacjenci, którzy zdecydowali się na zastosowanie leku Esperal, potwierdzają jego wysoką skuteczność terapeutyczną.

Wszywka alkoholowa jest dedykowana osobom silnie uzależnionym od alkoholu, które samą siłą woli nie są już w stanie zaprzestać jego spożycia. Stosowanie wszywki pozwala osiągnąć najlepsze efekty w połączeniu z terapią uzależnień. Wszywki alkoholowe i detox po alkoholu to szansa na powrót do dawnego życia oraz na bezpieczne wyjście z nałogu. Zespół specjalistów pomaga pacjentom zadbać o zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń do nas. Jesteśmy dostępni 24h na dobę. Zapewniamy pacjentom pełną dyskrecję oraz rzetelną opiekę.

Pomagamy pokonać alkoholizm

Infolinia dostępna 24h na dobę!