Czy stosowanie wlewów witaminowych jest bezbolesne?

Wlewy witaminowe okładka

Wlewy witaminowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Zainteresowanie nimi nie dziwi przede wszystkim dlatego, że witaminoterapia to sposób na szybkie uzupełnienie niedoborów witamin i składników odżywczych. Taka metoda suplementacji przyspiesza regenerację organizmu. Dodatkowo daje też pewność, że braki witaminowe zostaną skutecznie uzupełnione. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, które z różnych powodów mają problem z przyswajaniem substancji odżywczych np. drogą doustną. Na czym polega podanie wlewów witaminowych? Czy taki zabieg jest bolesny? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Jak wygląda zabieg witaminoterapii?

Wlewy witaminowe poprzedza konsultacja medyczna. Specjaliści dobierają składniki kroplówki witaminowej do każdego pacjenta w zależności od tego, co jest przyczyną jej podania. Dzięki temu skład wlewu odpowiada indywidualnym potrzebom oraz szybko przynosi pożądane efekty. Sam zabieg witaminoterapii praktycznie nie różni się od standardowego podania kroplówki. W tym przypadku jednak w postaci płynnej zamiast leków dożylnie do organizmu wprowadza się witaminy i substancje odżywcze. Kroplówki podaje się przez wenflon lub tzw. motylek, który zakłada pielęgniarka lub inny wykwalifikowany pracownik medyczny. Cały proces rozpoczyna się zatem od wkłucia. Następnie przez około 40-60 minut podawana jest kroplówka.

Czy podłączanie kroplówki witaminowej jest bolesne?

Zabieg witaminoterapii wykonuje się w sterylnych warunkach, dzięki czemu jest nie tylko skuteczny, ale i całkowicie bezpieczny. Podczas wlewu witaminowego pacjenci nie odczuwają żadnego bólu. W czasie podawania kroplówki mogą się zatem zrelaksować lub zdrzemnąć. Dyskomfort może pojawić się jedynie na początku procedury w momencie podłączania wenflonu. Niemniej umiejętne wykonanie wkłucia przez doświadczony personel medyczny sprawia, że zabieg przebiega szybko, sprawnie i bezboleśnie. W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabiegi witaminoterapii mogą być przeprowadzane również w jego domu.