HomeOdtrucia alkoholowe

Odtrucia alkoholowe

Zmniejszenie objawów kaca

Przerywanie ciągów

Oczyszczenie organizmu

Walka z nałogiem alkoholowym

Odtrucia alkoholowe Warszawa

Odtrucia alkoholowe realizowane przez specjalistów VIT-HOUSE pozwalają zmniejszyć objawy kaca, przerwać ciągi alkoholowe, pozbyć się resztek alkoholu z organizmu i przywrócić prawidłową równowagę elektrolitową. W przypadku osób uzależnionych detox od alkoholu może wspomóc w wyjściu z nałogu. W naszym ośrodku wszystkie zabiegi przeprowadzamy w warunkach klinicznych – nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa doświadczony personel medyczny.

Alkohol zawiera bardzo dużo toksyn, dlatego nadmierne jego spożywanie może prowadzić do poważnych zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej. Osoby, które wpadają w ciągi i piją alkohol przez kilka tygodni, mogą cierpieć z powodu niedoborów witamin i minerałów. Często się zdarza, że odtrucie alkoholowe to jedyny ratunek w sytuacji, kiedy to nagłe odstawienie substancji odurzających intensyfikuje objawy zespołu abstynencyjnego i głodu biochemicznego.

Jak wygląda detox od alkoholu?

Detox od alkoholu to odtrucie organizmu, które pozwala usunąć z krwioobiegu wszystkie pozostałości toksycznych związków i uzupełnić niedobory elektrolitów oraz witamin. W trakcie detoksykacji pacjent otrzymuje – poprzez wlewy dożylne – elektrolity, witaminy, sole mineralne. Dzięki temu zostaje przywrócona równowaga metaboliczna w organizmie. Głównym celem odtrucia alkoholowego jest złagodzenie skutków odstawienia alkoholu – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Po zakończonym detoksie alkoholowym pacjent może rozpocząć kolejne etapy terapii.

Każda osoba przyjmowana w VIT-HOUSE na detoks od alkoholu przechodzi szereg badań pozwalających ocenić stan psychiczny i fizyczny. Odtrucia są realizowane pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego personelu VIT-HOUSE. Odtrucie alkoholowe trwa zazwyczaj kilka dni i jego celem jest usunięcie z organizmu toksyn oraz uzupełnienie płynów. Pacjent podczas detoksu otrzymuje witaminę B1, magnez oraz potas.

Odtruwanie poalkoholowe przeprowadzane w obecności specjalistów jest bezpieczne, dlatego nie powinno się go przeprowadzać na własną rękę. Podczas detoksu pacjent może odczuwać silne nieprzyjemności związane z objawami zespołu abstynencyjnego. Wśród nich można wymienić bóle głowy, pocenie się, nudności, wymioty, rozdrażnienie, czy zaburzenia snu. Będąc pod opieką odpowiedniego personelu, pacjent zyskuje pewność, że proces odtrucia zakończy się sukcesem.

Kto powinien przejść odtrucie alkoholowe?

Detoks po alkoholu jest rekomendowany wszystkim osobom, u których pojawił się silny zespół abstynencyjny, będący bolesną reakcją organizmu na ciągi alkoholowe i nadmierne spożycie alkoholu. Odtrucie alkoholowe to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy pacjenci nie mogą samodzielnie odstawić substancji odurzającej.

Warto pamiętać, że sama detoksykacja nie jest tożsama z pełnym wyleczeniem się z nałogu. Co prawda wzmacnia organizm, łagodzi skutki odstawienia, lecz jest to tylko jeden z etapów złożonego leczenia. Po zakończonym odtruwaniu alkoholowym pacjent musi podjąć terapię, której przejście wyzwoli go z przymusu sięgania po substancje odurzające.

Każdy, kto zdecyduje się na detox po alkoholu w naszym ośrodku w Warszawie, może liczyć na profesjonalną pomoc zespołu specjalistów w zakresie detoksykacji. Zanim rozpoczniemy proces odtruwania, przeprowadzamy diagnostykę stanu pacjenta – istotny jest wywiad lekarski, podczas którego dowiemy się, na jakie schorzenia cierpi pacjenta i w jaki sposób spędził ostatnie dni. Sprawdzamy także poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odtrucia alkoholowe na kaca

Odtrucia alkoholowe VIT-HOUSE pozwalają wyleczyć kaca i związane z nim uciążliwe dolegliwości: bóle głowy, nudności, wymioty. Oferujemy dojazd do Pacjenta 24 godziny na dobę. Doskonałym sposobem na szybką regenerację może być również kroplówka wzmacniająca. Wskazana jest osobom, które czują się osłabione na skutek stresu, wysiłku fizycznego lub przebytej choroby.

Podczas wizyty domowej nasz personel wykona dożylny wlew, który pozwoli oczyścić organizm z toksyn. Kroplówka to nie tylko dobre rozwiązanie na odtrucie alkoholowe, ale również sposób na przygotowanie się do imprezy, podczas której spożywany będzie alkohol. Kroplówki zawierają w sobie witaminy, minerały i składniki pobudzające proces metabolizmu i eliminacji alkoholu. Działają natychmiastowo.

Dlaczego warto wybrać VIT-House

Wykwalifikowani specjaliści

Wykwalifikowani specjaliści

Wielokrotnie sprawdzone i bezpieczne metody

Wielokrotnie sprawdzone i bezpieczne metody

Indywidualne podejście i gwarancja prywatności

Indywidualne podejście i gwarancja prywatności

Pozwól sobie pomóc!

Infolinia dostępna 24h na dobę!